cie@ciekartuzy.pl
tel. 58 681 46 96

Uniwersytet Trzeciego Wieku

facebook_page_plugin

Kolejny piknik przyrodniczo- żeglarski z odrobiną matematyki za nami.

W tym roku ponad 200 uczniów z 11 szkół wraz opieknunami, nauczycielami zdobywali wiedzę przyrodniczą, ekologiczną, matematyczną. Wzięli udział w warsztatach terenowych związanych z poznawaniem walorów przyrodniczych okolic jeziora Brodno Wielkie i rzeki Raduni oraz okolicznych kaszubskich łąk i lasów i ich mieszkańców. Młodzi przyrodnicy zagrali w edukacyjne gry terenowe i pływali do woli na żaglówki by wypłynąć na wody jeziora Wielkie Brodno.
W tym roku przyłączyli się do wspólnej edukacji pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, którzy zaprezentowali uczestnikom „Kampanię ekologiczną – Pomorscy.
Ponadto w edukacji przyrodniczo-ekologicznej jak co roku wsparli nas pracownicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, Nadleśnictwa Kartuzy, Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" i porzyrodników. Na pikniku nie zabrałko również naszych pracowników z Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach, młodzieży z Młodzieżowego Ruchu Naukowego oraz instruktorów i wykładowców żeglarstwa.

Poniżej zapraszamy na krótką fotorelację z dzisiejszego bardzo przyjemnego dnia. Dziękujemy wszystkim za to, że mimo upału wszystko się udało

 

Poczatek

 

gry z mrn

 

gry w lesiechwila spokoju

Kampania

Pomorscy

 

Informujemy, że warsztaty "Metoda kLU w nauczaniu języka polskiego",

które miały się odbyć 4.06.2019 r. są odwołane.

rozbiory

 

Z dniem 31 sierpnia 2019 roku

CENTRUM INICJATYW EDUKACYJNYCH w KARTUZACH

UCHWAŁĄ RADY POWIATU KARTUSKIEGO ulega likwidacji.

 

Dziękujemy wszystkim,

którzy wspólnie z nami budowali niezwykłe środowisko edukacyjne, tworzące niepowtarzalny klimat spotkań, rozmów, wspólnego przeżywania:

warsztaty i zajęcia z nauczycielami, wystawy interaktywne, zakładanie kaszubskich ogrodów, nocne spotkania z Pi, żeglowanie z matematyką i przyrodą, wanożenie, malowanie, szycie, Targi Edukacyjne, happeningi 11 listopada oraz 3 maja, gry miejskie, konferencje,

znakomici goście i Wasza obecność.

Dziękujemy dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom, uczniom, naszym przyjaciołom oraz wielu osobom, które bezinteresownie nas wspierały, nauczycielom akademickim, cieszyńskim oraz gdańskim studentom, artystom i odkrywcom.

To było 18 wspaniałych lat współpracy, uczenia się, tworzenia, 18 lat niezapomnianych przygód.

Anna Dereń – dyrektor CIE wraz z pracownikami

 OGRÓD